Rodzina

W co najlepiej ubrać noworodka?

W życiu większości małżeństw przychodzi taki czas, w którym za parę miesięcy dołączy o nich nowy członek rodziny. Tak jak każdy dorosły człowiek, maluchy również potrzebują wyprawki w postaci m.in. ubranek.

Już w pierwszych godzinach życia maleństwa trzeba mieć przygotowaną wyprawkę. W szpitalnej torbie konieczne jest ubranko, pampersy oraz becik lub otulacz muślinowy. Bez tego niestety będzie ciężko wytrzymać parę dni w szpitalu oraz sam przewóz dziecka do domu. Wszystko zależy również od pory roku, jednak należy pamiętać, że noworodki zbytnio się nie ruszają, a co za tym idzie nie potrafią się same ogrzać. Dlatego bardzo ważne jest, aby bobas był dobrze otulony i by nie było mu zimno. Przegrzewanie dziecka również nie jest zdrowe, dlatego pościel do łóżeczka dziecięcego nie powinna być zbyt gruba. Lepiej założyć kilka warstw ubranek i przykryć kołderką, a następnie kontrolować stan dziecka niż powodować przegrzewanie.

Bardzo istotny jest również materiał, z którego wykonane jest ubranko noworodka, jak i również inne otaczające go przedmioty. Czysta bawełna zawsze jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, szczególnie dla tak delikatnej skóry. Na rynku dostępnych jest również mnóstwo ubranek dla maluszków, które łatwo założyć jak i zdjąć. Warto sięgać po kroje dzięki którym nie będzie trzeba zbytnio frustrować dziecka, na przykład przez zakładanie bluzeczki przez główkę. Ale wiadomo, że ile matek tyle opinii, więc najlepiej przetestować wszystko na własnej skórze i samemu wybrać najlepszą opcję.

Aby zapamiętać te piękne chwile, wiele rodziców decyduje się na sesje dla swojego noworodka. Kilkudniowe dziecko najczęściej ubiera się w sam kokon dla niemowlaka i opaskę na główkę. I nic więcej nie trzeba.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *