Rodzina

Gdzie szukać fachowej pomocy w walce z uzależnieniem od alkoholu

W przypadku choroby alkoholowej najważniejszym krokiem jest chęć podjęcia leczenia. W odróżnieniu od innych chorób, w których dolegliwości i diagnoza lekarska często są motywacją do tego, by zwalczyć schorzenie, by móc normalnie funkcjonować, alkoholizm jest na tyle podstępny, że wyniszcza organizm nie powodując poważnych dolegliwości. Z czasem może się okazać, że jest już za późno, by go odbudować. 

Rodzaje i sposoby walki z chorobą alkoholową 

Leczenie alkoholizmu jest złożonym procesem. Po podjęciu decyzji o wyjściu z nałogu, potrzebna jest fachowa pomoc, ponieważ zwykle samemu nie można z niego wyjść. Warto więc zdecydować się na wybór specjalistycznego gabinetu, który kompleksowo zajmie się chorobą, od konsultacji, poprzez badania oraz proponującego wykonanie zabiegu wszycia Esperalu. Alkomedica to przychodnia, w której doświadczeni specjaliści zajmą się anonimowo każdym pacjentem, potrzebującym pomocy w walce z uzależnieniem alkoholowym.

Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg

Przede wszystkim jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Pacjent zostaje znieczulony miejscowo, poprzez podanie zastrzyku, lek odpowiednio dobrany do pacjenta, do jego wieku oraz ogólnego stanu zdrowia, a blizna po wszyciu Esperalu jest niemal niezauważalna. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Implantacja leku nie może zostać przeprowadzona jeśli:

  • pacjent jest pod wpływem alkoholu podczas wizyty i nie zachował odpowiedniej abstynencji przed zabiegiem
  • jest uczulony na Disulfiram – główny składnik wszywki
  • ma zaburzenia psychiczne
  • jest w ciąży lub karmi piersią
  • posiada choroby wykluczające zabieg, takie jak niewydolność serca, krążenia
  • jest po udarze lub zawale

W jaki sposób zgłosić się na leczenie uzależnienia od alkoholu 

Wystarczy wybrać sprawdzoną klinikę i umówić się na wizytę. W przychodni Alkomedica Poznań leczenie jest kilkuetapowe. Przede wszystkim należy zarejestrować się na konsultację lub bezpośrednio na zabieg wszywki. Wszystkie informacje znajdują się na stronie przychodni https://www.poznan.alkomedica.pl/wszywka-alkoholowa.html Podczas wstępnej konsultacji i wykluczeniu przeciwskazań, w sposób bezpieczny i bezbolesny zostanie wykonany zabieg implantacji leku. Potem pacjent może wrócić do normalnego życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *