Medycyna i zdrowie

Jak wspomóc psychoterapię alkoholową – działanie wszywki alkoholowej

Wielu alkoholików podejmuje decyzje o detoksie i przejściu na odwyk. Jednak często zdarza się, że po opuszczeniu zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień przegrywają walkę z nałogiem i ulegają pokusie sięgania po trunek. Jest to duży krok w tył w procesie terapeutycznym, gdyż aby wkroczyć w fazę leczenia ambulatoryjnego, ponownie muszą zaczynać wszystko od nowa. Czy to znaczy, że w tych przypadkach terapia nie skutkuje? Otoż nic bardziej mylnego – nałogowcy potrzebują silnego wsparcia w przechodzeniu przez trudną walkę ze swymi pokusami.

Jak alkoholik może wytrwać w abstynencji i przejść efektywną psychoterapię

Po przejściu detoksu, chory jest zazwyczaj kierowany na leczenie w ośrodku terapii uzależnień, gdzie przychodzi psychoterapię w trybie zamkniętym. Jego plan dnia jest wypełniony obowiązkami i zajęciami. Chory żyje i funkcjonuje przez pewien czas w pełnej trzeźwości.

Po zakończeniu procesu terapii w trybie zamkniętym, chory wraca do życia i dawnego środowiska. Tu będzie przechodził leczenie w trybie ambulatoryjnym. Zaczyna się bardzo ciężki czas w życiu alkoholika – pojawiają się dawne pokusy, koledzy „od picia”, dawne miejsca spotkań libacji alkoholowych. Niebezpieczeństwo sięgnięcia ponownie po alkohol staje się coraz bardziej prawdopodobne. Co robić? Jak ustrzec się przed dawnymi demonami? Warto w tej sytuacji wesprzeć się zabiegiem zaszycia alkoholowego.

Wrocław to jedno z miast oferujących zabieg zaszycia alkoholowego. Jest on tu dostępny bez skierowania lekarskiego. Wszywka Alkoholowa Wrocław wykonywana jest w Centrum Medycznym Alkomedica przez chirurga. Polega na wszczepieniu pod tkankę skórną tabletek Disulfiramu z substancją, która w połączeniu z alkoholem może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia chorego.

Dlaczego wszywka alkoholowa?

  • w szybki sposób oddziałuje na psychikę chorego wzbudzając silny afekt do alkoholu, poprzez co zaprzestaje on pić
  • stanowi skuteczne wsparcie psychoterapii alkoholowej ambulatoryjnej
  • to zabieg bardzo dyskretny
  • można ją powtarzać, co jest bardzo ważne z uwagi na te osoby, które już zakończyły

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *