Medycyna i zdrowie

Naltrexone – jak rozpocząć leczenie, by przyniosło skutek

Leczenie uzależnień, w związku z tym, że jest złożone, powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarską. Na odwyk trafiają zwykle osoby, u których choroba alkoholowa, czy też uzależnienie od narkotyków jest już dość poważnie rozwinięte. Ma to związek z tym, że większość z nich nie widzi problemu dopóki nie osiągnie dna, w postaci utraty dochodów, dóbr materialnych, nieruchomości, rodziny, znajomych. W takim przypadku jest potrzebna nie tylko pomoc farmakologiczna dla wycieńczonego organizmu, ale również wsparcie psychologiczne.

Na czym polega leczenie preparatem Naltrexone

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to lek wspomagający proces terapii wyjścia z uzależnienia, a nie złoty środek na całkowite wyleczenie. Rozpoczęcie leczenia, jak również jego kontynuacja powinny odbywać się przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Każdy pacjent, leczony Naltrexone powinien mieć indywidualnie dobraną zarówno dawkę preparatu, jak i określony czas trwania terapii. Może on być zastosowany zarówno przy leczeniu choroby alkoholowej, wówczas osoba uzależniona nie odczuwa pociągu do alkoholu, a także w przypadku uzależnienia od opioidów, gdzie zażywanie Naltrexone blokuje wydzielanie endorfin, zmuszając organizm do ich zwiększonej produkcji, co czyni zażywanie narkotyków niepotrzebnym. Jest podawany w formie doustnej lub w formie wszywki. O zabiegu wszycia naltreksonu można przeczytać na stronie https://leczenieuzaleznienia.pl/naltrexone/ 

Ostrzeżenia dotyczące stosowania leku Naltrexone.

Do przeciwskazań dotyczących zażywanie leku lub też poddania się zabiegowi jego wszycia podskórnego w pierwszej kolejności należy nadwrażliwość na chlorowodorek naltreksonu lub na którąś z substancji pomocniczych. Innymi przeciwskazaniami są:

  • zaburzenia czynności nerek
  • zaburzenia czynności wątroby
  • ostre zapalenie wątroby
  • dodatni wynik testu na obecność opioidów
  • stan nietrzeźwości

Należy również zwrócić uwagę na inne przyjmowane leki, by nie zawierały substancji, które mogą doprowadzić do interakcji z Naltrexone. W przypadku przedawkowania środka, stan pacjenta musi być monitorowany, a dolegliwości leczone objawowo. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *