Biznes i finanse

Czy warto wchodzić w marketing sieciowy

Social media and Marketing virtual icons screen tablet.

Być może masz w znajomych osobę, która podpowie Ci czy warto wchodzić w marketing sieciowy. W takiej sytuacji warto zapytać się jej o zdanie. Pomoże Ci ona przeprowadzić wstępną analizę firmy. Zazwyczaj przed zdecydowaniem o współpracy mamy możliwość przeprowadzenia rozmowy z kimś, kto już należy do firmy. Możemy zadać mu pytania, które nas interesują oraz ewentualnie rozwiać wszystkie wątpliwości.

Kiedy upewniliśmy się już co do wiarygodności firmy przyszła kolej na analizę elementów, które wpływają na potencjał zarobkowy. Przede wszystkim sprawdźmy produkt. Dobra oferta jest kluczowym elementem każdej działalności MLM. Pamiętajmy o tym, że to produkt sprawia, że MLM jest uczciwym biznesem, a nie piramidą finansową.

Najlepiej, jeżeli masz wcześniej możliwość przetestowania produktu. Zastanów się, czy znasz osoby, które chciałyby z niego korzystać. Możesz przeprowadzić wstępną analizę grupy docelowej. Te działania pozwolą Ci lepiej przeanalizować potencjał konkretnych produktów. W tym przypadku wiele zależy od tego, co oferuje dana firma. Czasem jest to wyłącznie jeden produkt, a czasem szeroka oferta suplementów diety lub kosmetyków.

Produkt powinien się czymś wyróżniać. Zastanów się czy warto wchodzić w marketing sieciowy, który nie oferuje wyjątkowych produktów? Zastanów się, co skłoni klienta do tego, aby kupić właśnie ten produkt, a nie jakiś konkurencyjny. Przeanalizuj również cenę. Czy przeciętnego polaka będzie stać na zakup konkretnego produktu? Jeżeli nie to, czy klient premium będzie zainteresowany?

MLM – czy warto?

Jeśli sprawdziłeś już czy potencjalna firma MLM, którą chcesz wybrać jest wiarygodna oraz ma ciekawą ofertę, pora na sprawdzenie zarobków. Z punktu widzenia konsultanta bardzo istotny jest plan marketingowy, czyli to, w jaki sposób Ty możesz na tym zarobić.

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest to, czy wszystko jest zrozumiałe. Plan powinien być napisany w sposób zrozumiały dla każdego. Jeżeli tak nie jest, warto się zastanowić, dlaczego firma utrudnia konsultantowi zrozumienie tak podstawowej rzeczy.

Jeżeli wszystko jest jasne, sprawdź, ile otrzymasz zniżki na produkty oraz jakie warunki musisz spełnić, aby móc rozpocząć budowanie swojej struktury. Musisz wiedzieć, na jakiej podstawie naliczane są wynagrodzenia od obrotu organizacji oraz jakie etapy będziesz miał na swojej drodze. Dodatkowo warto zainteresować się, czy firma MLM oferuje jakieś dodatkowe wynagrodzenie np. samochody firmowe, wycieczki lub nagrody rzeczowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *