Dom i ogród

Doniczki, które przetrwają zimę

Podczas tworzenia aranżacji ogrodu, czy każdego innego pomieszczenia, wiele osób zwraca uwagę na elementy dekoracyjne. Oczywiście najpopularniejszymi ozdobami są różnych gatunków rośliny.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że muszą mieć one dobre warunki do rozwoju, dzięki czemu będą się świetnie prezentować i stanowić doskonałą dekoracją. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się donice ogrodowe z fiberglass i fiberstone. Charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, ale również posiadają wiele cennych zalet dla użytkownika.

Jakie zalety posiadają donice ogrodowe z włókna szklanego

Pierwszą zaletą, którą widać gołym okiem jest ich estetyczny wygląd, dzięki czemu stanowią świetne dopełnienie nowoczesnych wnętrz. Za ich pomocą można stworzyć wyjątkowe dekoracje, np. poprzez ustawienie kilku dopasowanych pod względem kolorów donic z pięknymi roślinami.

Donice ogrodowe można zamówić w wielu różnych kolorach. Możemy postawić na barwy delikatne, pastelowe albo zdecydować się na coś bardziej wyrazistego. Bardzo często są one dodatkowo wykończone błyszczącym lakierem, dzięki czemu charakteryzują się jeszcze lepszą estetyką.

Niezwykle ważną cechą dla wielu zamawiających jest to, że donica do ogrodu z fiberglassu jest znacznie lżejsza niż standardowe modele ceramiczne albo kamienne. W ten sposób każdy bez problemu poradzi sobie z ich przenoszeniem.

Na koniec warto dodać, że są one niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu poradzę sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też można je umieścić zarówno w pomieszczeniu, jak i na dworze w ogrodzie albo na tarasie.

Jakie wady posiada donica do ogrodu fiberglass

Donice ogrodowe fiberglass mają znacznie więcej zalet niż wad, ale warto jednak o czymś wiedzieć. Istotne jest to, aby nie uprawiać w nich drzew ani roślin, które mają silnie rozwijający się system korzeniowy. Są to na przykład bambusy. Zamów już dziś na: https://www.sklep.cermax.com.pl/pl/20-donice-z-fiberglass-i-fiberstone

Wysokość nasadzeń nie może przekraczać dwukrotności wysokości całej doniczki. Mogłoby to doprowadzić do deformacji, a to z kolei spowoduje przebijanie się korzeni przez doniczkę i jej zniszczenie.

Gdzie zamówić wysokiej jakości donice ogrodowe

Donica do ogrodu wykonana z fiberglass oraz fiberstone cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które stawiają na elegancję, prostotę i minimalizm. Wśród polecanych produktów znajdują się te kwadratowe i prostokątne, które doskonale sprawdzają się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach, balkonach czy gankach.

Białe, szare czy kolorowe donice ogrodowe można zamówić na stronie: Sklep.cermax.com.pl. W ofercie znajdziemy bogaty wybór kształtów, rozmiarów i kolorów. Zaprojektowane są z wysokiej jakości materiałów mrozoodpornych, takich jak włókno szklane i polietylen, dzięki czemu charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *