Moda i uroda

Jakie kosmetyki trzeba kupić podczas wizyty w Japonii

Japonia to kraj słynący z wielu produktów, które są oferowane klientom w najwyższej jakości. Jednymi z nich są kosmetyki. Wiele z nich ma specjalne formuły, które nie są dostępne nigdzie w Europie, dlatego podczas każdej wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni powinniśmy się wybrać na długie zakupy do drogerii i miejsc, gdzie możemy kupić naturalne kosmetyki. Ogromną zaletą kosmetyków w Japonii jest ich stosunkowo niska cena oraz możliwość kupienia małej wersji kosmetyku. W ten sposób możemy spróbować różne kosmetyki i wybrać najbardziej pasującą wersją. Jakie kosmetyki z Japonii warto kupić?

Maseczki – prawdziwy kosmetyczny hit w Azji 

Pierwszym miejsce, gdzie maseczki zyskały ogromną popularność, była Korea Południowa. Niewiele później stały się wielkim hitem w Japonii. Obecnie większość rodzajów maseczek można kupić na całym świecie. Maseczki (podobnie jak inne kosmetyki azjatyckie) dostępne w Japonii mają w sobie coś specjalnego. W Japonii znajdziemy wyjątkową ilość różnych rodzajów maseczek wysokiej jakości, które są dodatkowo dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Dostępne są też śmieszne i kolorowe wersje nawilżających masek z wieloma zabawnymi podobiznami. Będąc w Japonii, warto również zwrócić uwagę na toniki. Toniki w Japonii są zupełnie różne od tych w Europie i w opinii wielu osób – dużo lepsze. W Japonii dominują bardzo lekkie i delikatne toniki, które nie zostawiają tłustej warstwy na skórze. 

Kosmetyki od Muji i mascary

Będąc w Japonii nie można nie kupić produktu od Muji, czyli japońskiej firmy produkującej kosmetyki, która jest znana na całym świecie. Kosmetyki Muji można oczywiście znaleźć w wielu miastach na całym świecie (w tym również w Warszawie), ale ceny w Japonii są zazwyczaj niższe, a wybór znacznie większy. Poza kosmetykami firma Muji zajmuje się również produkcją i sprzedażą minimalistycznych mebli oraz produktów codziennego użytku. Węgiel aktywny to jeden z największych hitów w świecie kosmetyków, który zyskał swoją popularność stosunkowo niedawno. W Japonii funkcję „europejskiego” mydła z węglem aktywnym spełnia mydło Sumi Haigou Settuken, które oczyszcza pory i złuszcza skórę. Idealnie sprawdza się w przypadku osób, które zmagają się z problemami z trądzikiem. Co istotne, można go używać zarówno do ciała, jak i do twarzy. Podczas wizyty warto także spróbować mascary, którą wybierają Japonki. Większość kobiet w Japonii preferuje mascary w ciemniejszym kolorze, które są trwalsze i bardziej odporne na wodę od większości produktów dostępnych w Europie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *