Sklepy internetowe

Jak działa kałasznikow

Karabinek automatyczny to radziecka konstrukcja stworzona przez Michaiła Timofiejewicza Kałasznikowa, która poręczenie nazywana jest kałasznikowem. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli broni na świecie – kałasznikow był wykorzystywany w niemal wszystkich konfliktach zbrojnych od 1949 roku, kiedy to jego pierwsza wersja została przyjęta do uzbrojenia. Zmodernizowane karabinki AK do dziś z powodzeniem służą siłom zbrojnym na całym świecie. Czym charakteryzuje się kałasznikow i na czym polega zasada jego działania? Wyjaśniamy!

Karabinek AK – czym się charakteryzuje


Kałasznikow to legendarny karabinek zasilany nabojem pośrednim. Stanowi on doskonałe rozwiązanie pod względem konstrukcyjnym, które uzyskiwane jest z wysokiej jakości materiałów i komponentów. Karabinek AK łączy w sobie stosunkowo niską masę, małe gabaryty, słaby odrzut z dużym zasięgiem pocisku i generowaną przez niego energią. Pozwala to na uzyskanie broni o wysokich parametrach technicznych, które wyróżniają się wysoką precyzją oddawanych strzałów oraz wytrzymałą i odporną na zniszczenia konstrukcją. Sprawia to, że kałasznikow od wielu lat wykorzystywany jest do szeregu zastosowań – zarówno przez wojsko i służby mundurowa, jak i użytkowników indywidualnych – sprawdź wybór karabinów na: https://racegun.pl/pl/c/AK/18

Jak działa kałasznikow


Konstrukcja kałasznikowa pozwala na uzyskanie sprawnego systemu funkcjonowanie broni. Opiera się on o wykorzystanie do oddawania strzału części gazów prochowych, które wytwarzane są w wyniku spalania prochu w łusce. Zadaniem ładunku miotającego jest rozpędzenie wykorzystywanego pocisku do odpowiedniej prędkości i wypchnięcie go przez lufę. Rozpoczęcie całego tego procesu rozpoczyna się od klasycznego pociągnięcia za język spustowy – zwalnia on kurek uderzający o iglicę, której zadaniem jest detonacja spłonki i zapalenie prochu. Taka zasada działania karabinków AK pozwala na oddawanie z nich precyzyjnych strzałów na duże odległości, do czego niezwykle przydatne okazują się dodatkowe akcesoria, takie jak celowniki mechaniczne.

Gdzie kupić karabinek AK


Decydując się na zakup karabinku AK warto wybierać sprawdzone rozwiązania oferowane przez renomowane sklepy strzeleckie. Jednym takich miejsc jest sklep Racegun.pl, który posiada w swojej ofercie szeroką gamę legendarnych produktów od marki Kalashnikov. W sklepie Racegun.pl zamówisz wymarzony model broni i odbierzesz go w sklepie stacjonarnym. Proponowane karabinki to nowoczesne konstrukcje oparte o pionierskie rozwiązania opracowane przez Michaiła Kałasznikowa. Charakteryzują się one doskonałymi parametrami technicznymi i eksploatacyjnymi, dzięki czemu z powodzeniem, wykorzystywane są w wielu dyscyplinach strzeleckich i z pewnością spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *