Gdzie kupić akumulator samochodowy i jak dobrać odpowiedni?

Zakup nowego akumulatora nie jest czynnością bardzo skomplikowaną. Jednak jeżeli nie chcemy powierzyć jej profesjonalistom w przekonaniu, że sami równie dobrze sobie poradzimy, co najczęściej jest prawdą, warto pamiętać o kilku szczegółach, które zadecydują o trafności zakupu. Najlepiej zacząć od dokładnego obejrzenia aktualnego akumulatora.

Gdzie kupić akumulator do samochodu?

Profesjonaliści radzą, by akumulatory kupować wyłącznie w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia samochodów typu https://mobilny-akumulator.pl/. Baterie samochodowe dostępne są również w supermarketach, jednak stoją one tam czasem przez wiele miesięcy w oczekiwaniu na klienta i bardzo często przechowywane są w niewłaściwych warunkach. Wszystkie akumulatory mają gwarancję, jednak nie obejmuje ona ani naturalnego zużycia, ani awarii powstających na skutek nieprawidłowej eksploatacji. 

Jak dobrać akumulator do samochodu? 

Najlepszą zasadą, jaka powinna nam towarzyszyć przy zakupie akumulatora jest nabycie dokładnie takiego jaki producent umieścił już raz w naszym pojeździe. Podstawowe parametry opisujące każdy akumulator to pojemność (Ah) i prąd rozruchowy. Pojemność akumulatora należy dobrać do pojemności silnika oraz do cech wyposażenia elektrycznego auta. Informacje o optymalnej pojemności akumulatora znajdują się w instrukcji obsługi samochodu udostępnianej przez producenta oraz w instrukcji towarzyszącej urządzeniu. 

Kupujący nowy akumulator bardzo często próbują nadrobić braki swojego auta pojemnością akumulatora. Tymczasem bateria o nadmiernej w stosunku do potrzeb pojazdu pojemności będzie po prostu ciągle niedoładowana, co może odbić się niekorzystnie na sprawności samochodu w warunkach zimowych. Akumulator o zbyt małej pojemności natomiast nie tylko nie będzie w stanie zasilić prądem wszystkich odbiorników w aucie, ale będzie się wciąż rozładowywał. 

Prąd rozruchowy to wartość podawana w amperach (A). Określa ona jednorazowe i krótkotrwałe wydatkowanie prądu generowane przez akumulator. To wartość szczególnie istotna zimą, gdy przy minusowych temperaturach trzeba uruchomić pojazd. Kupując nowy akumulator warto wybrać taki, który cechuje jak najwyższy prąd rozruchowy. 

1 comment

  • Jak się okazuje, wybór akumulatora samochodowego nie należy do łatwych, bo wybór jest ogromny. Ale zdobywając tylko podstawową wiedzę i to na co należy zwrócić uwagę w specyfikacji może ten zakup ułatwić.

  • Copyright © . All Rights Reserved